Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Miratimi i Kodit të ri Zgjedhor, Mediu: Edi Rama dhe sekti i tij vulosën turpin. Detyra e çdo shqiptari të mbrojë vendin

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2bd3502e34d7918813f1309a7ccd6453

Kreu i Partisë Republikane thotë se me miratimin në Kuvend të Kodit të ri Zgjedhor, kryeministri Rama vulosi turpin e tij dhe tregoi se nuk ndalet në manipulimin e zgjedhjeve.

“Shqiptarët do fitojnë, kjo kërkon që opozita të ndërtoëe kualicion më gjithë shqiptarët në çdo qytet e fshat, në çdo qendër votimi, për të organizuar qëndresën kundër manipulimit të zgjedhjeve nga Rama dhe krimi i organizuar.

Detyra e çdo qytetari është të mbrojë lirinë e vet, të familjes dhe Shqiperinë me çdo kusht. Opozita duhet t’i prijë këtij procesi”, shkruan Mediu.

Sipas tij, Rama është rrezik kombëtar i cili ka shkatërruar shtetin.

“Edi Rama dhe sekti i tij në një akt kriminal miratoi në një parlament antikushtetues, qesharak, të shitur dhe antikombëtar Kodin Zgjedhor, duke vulosur kështu turpin e vet, duke treguar qartë se nuk ndalet në manipulimin e zgjedhjeve në Shqipëri.

Rama është një rrezik kombëtar, ka shkatërruar shtetin, kushtetutën, zgjedhjet e lira dhe të ndershme, ka sabotuar qëllimisht rrugën tonë kombëtare”, përmbyll politikani Fatmir Mediu.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img