Miqësorja e përfaqësueses së Kosovës, Thaçi: Forca djema, duam fitore!

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas golit të Amir Rrahmanit në ndeshjen e sotme miqësore mes Kosovës dhe Danimarkës.

Përmes një postimi në Facebook, presidenti Thaçi ka thënë se ky gol i duhej lojtarëve por edhe Dardanëve që të ndiznin akoma më shumë atmosferën në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë.

Një goool i mrekullueshëm i Amir Rrahmanit. I duhej lojtarëve ky gol, i duhej Dardanëve për ta ndezur edhe më shumë atmosferën në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Forca djema, Kosova do fitore!’, ka shkruar presidenti.

Goli i Amir Rrahmanit në minutën e 41-të ka bërë që pjesa e parë e ndeshjes mes përfaqësueses së Kosovës dhe Danimarkës të përfundojë me rezultatin 1-0 në favor të vendasve.