Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Ministrja Xhaçka takon homologun italian: Në pritje të për njohjes reciproke të sigurimeve shoqërore

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka, është takuar këtë të hënë me homologun italian Luigi Di Maio, vendi i të cilit thotë se është i vendosur në mbështetjen e tij për integrimin e Shqipërisë në BE.

Xhaçka thotë se dy vendet janë në pritje të mbledhjes së parë të grupit të përbashkët të punës për njohjen reciproke të sigurimeve shoqërore.

albsig

spring

“Fillimi i ditës në Bruksel me Ministrin e Jashtëm të Italisë, Luigi Di Maio. Mundësi e mirë për zgjerimin e agjendës tonë intensive dypalëshe dhe bashkëpunimin e shkëlqyer. Si gjithmonë e inkurajuar nga miqësia e Italisë dhe mbështetja e vendosur për integrimin e Shqipërisë në BE. Në pritje të mbledhjes së parë të grupit të përbashkët të punës për njohjen reciproke të sigurimeve shoqërore”, shkruan ministrja.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img