Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
2.1kmh
75 %
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
12 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Ministrja Xhaçka në Nju Jork merr pjesë në takimin e SEECP: Koha që rajoni ynë të punojë së bashku për të mirën e popujve tanë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka ndodhet në Nju Jork ku ka marrë pjesë në takimin e Ministrave të Jashtëm të SEECP.

Xhaçka shkruan se ky takim ëështë mbajtur në një periudhë krize të paprecedentë të shkaktuar nga lufta e paprovukuar e Rusisë.

“Nju Jork, në takimin e Ministrave të Jashtëm të SEECP, mbajtur në një periudhë krize të paprecedentë të shkaktuar nga lufta e paprovukuar e Rusisë 🇷🇺 ndaj Ukrainës 🇺🇦.

Është koha që rajoni ynë të punojë së bashku për të mirën e popujve tanë” shkruan Xhaçka, teksa ndan foto nga takimet.

Më shumë
spot_img
spot_img