Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Sht
20 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ministrja uron gratë dhe vajzat që punojnë në spitalet e vendit: Jeni kolonat që mbani peshën e madhe të përballimit të pandemisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

85ef0670735e27aa76730ba937032c93

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu uron gratë dhe vajzat, të cilat punojnë në spitalet e vendit tonë, në vijën e parë apo dhe në prapavijë të përballjes me Covid-19.

“Gëzuar 8 Marsin”, shkruan Manastirliu, ndërsa thotë se gratë dhe vajzat e spitaleve tona, janë kolonat e forta që mbajnë peshën e madhe të përballimit të pandemisë.

“Gratë dhe vajzat janë zemra dhe forca e sistemit tonë shëndetësor, janë kolonat e forta që mbajnë peshën e madhe të përballimit të pandemisë, pa lënë mënjanë nevojat e tjera për kujdes shëndetësor.

Me ndjeshmërinë prej gruaje, me dhembshurinë prej nëne e me profesionalizëm të lartë, kanë shërbyer me përkushtim në këtë vit sfidues të pandemisë.

Mirënjohje për secilën prej 17,734 grave dhe vajzave që shërbejnë në vijën e parë dhe në prapavijë, në të gjithë sistemin tonë shëndetësor”, shkruan ministrja.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img