Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
5.7kmh
90 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Ministrja shqiptare preket nga Covid-19, mediet raportojnë se dërgohet me urgjencë në Gjermani

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla raportohet se është në gjendje të rëndë shëndetësore, pasi rezulton e infektuar me Covid-19.

Lajmi është bërë me dije nga mediat kosovare, të cilat shkruajnë se ministrja po trajtohet në Gjermani.

Disa burime nga MEPJ kanë konfirmuar për mediet në Kosovë se Gervalla është prekur nga koronavirusi dhe ndodhet në gjendje të rëndë.

Raportohet se ajo s’ka marrë pjesë as në mbledhjen e fundit të MPJ’së, që është mbajtur më 28 Gusht.

Ndërkohë pas këtij lajmi ka reaguar vetë ministrja Gërvalla, ku thotë se është e infektuar me Covid-19, por është shëndosh si molla, duke shtuar se është në ditët e fundit të karantinës.

Ndodhem tashmë në ditët e fundit të karantinës si pasojë e infektimit me Covid19 dhe jam shëndosh si molla, duke punuar çdo ditë me shumë vullnet për të përfunduar së paku një pjesë të punëve të shumta që na presin. Falë vaksinës së marrë, kam pasur fatin të mos ballafaqohem me komplikime të rënda”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img