Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Ministrja Karabina pushon nga puna 4 anëtarë të Bordit të Universitetit të Mjekësisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja teknike e Ministrisë së Arsimit, Mirela Karabina ka pushuar nga puna 4 anëtarë të bordit në Universitetin e Mjekësisë, duke i zëvendësuar me 4 të tjerë.

albsig

spring

Mësohet se ndër to, është pushuar dhe Plarent Ndreca drejtor i UPT.

Të emëruarit e rinj nga Karabina kanë zhvilluar sot një mbledhje, në mungesë të anëtarëve të tjerë të bordit, të cilët janë me pushime.

Ata i kanë dërguar një letër Karabinës duke e cilësuar të paligjshme mbledhjen. 

Ditën e djeshme 7 drejtorë të MAS u kallëzuan në Prokurori me akuzën e “shpërdorimit të detyres”. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img