Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Ministrja e Jashtme e Estonisë: Zgjerimi i NATO-s do të rriste sigurinë e…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Jashtme e Estonisë, Eva-Maria Liimets tha se anëtarësimi i Suedisë dhe Finlandës në NATO do të rriste sigurinë e rajonit të Balltikut.

“Kur shohim se në fqinjësinë tonë edhe vende të tjera demokratike i përkasin NATO-s, do të thotë se ne mund të kemi stërvitje më të gjera të përbashkëta dhe gjithashtu… më shumë bashkëpunim në mbrojtje,” citohet të ketë thënë ajo nga agjencia e lajmeve Reuters.

albsig

spring

“Kjo do të thotë se do të kemi prani më të fuqishme të forcave tokësore, por edhe mbrojtjes ajrore dhe detare”, shtoi ajo.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img