Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
34 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Ministrja franceze thirrje BE: Bëni gati paketën e gjashtë të sanksioneve ndaj Rusisë!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Punëve të Jashtme të Francës, Catherine Colonna, i bëri thirrje se Bashkimit Evropian, duke thënë se duhet të miratojë së shpejti paketën e gjashtë të sanksioneve kundër Rusisë.

Duke folur gjatë një konference të përbashkët shtypi në Berlin me homologen e saj gjermane, Colonna theksoi nevojën “për të forcuar mbështetjen për Ukrainën”. 

albsig

spring

“Ne duhet të miratojmë shpejt paketën e gjashtë të sanksioneve që do të parashikojë përfundimin progresiv të importeve të naftës ruse,” tha Colonna, e cila u emërua në detyrën e saj javën e kaluar.

Pavarësisht kundërshtimit nga vende si Hungaria, Colonna tha se është “optimiste” se paketa do të miratohet dhe përgëzoi unitetin e treguar nga BE në mbajtjen e Rusisë përgjegjëse për luftën në Ukrainë. 

“Duhet të vazhdojmë sepse ky unitet është forca jonë”, theksoi Colonna. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img