Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Ministrja e Jashtme suedeze telefonatë me Ramën: Koordinuam punën tonë për krizën aktuale në Bjellorusi

spot_img

Lajme të ngjashëm

d4f7c2516e2b7f49417c83aa3c4afd27

Ministrja e Jashtme e Suedisë ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin shqiptar Edi Rama, në cilësinë e kreut të OSBE.

Ann Linde, pasardhësja e Ramës në postin e kreut të OSBE-së, të cilin do ta marrë në 2021, tha se Rama një mik i saj shumë i dashur tashmë prej vitesh.

Telefonata ishte pikërisht për axhendën e OSBE, ndërsa më tej ajo ka shtuar se me Ramën foli për të koordinuar punën e përbashkët për krizën aktuale në Bjellorusi.

Më parë po sot Rama ka telefonuar edhe presidentin ukrainas, Zelensky për konfliktin Rusi- Ukrainë dhe zhvillimet e fundit në Donbas.

Më shumë

spot_img