Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.6kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
40 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Ministrja e Jashtme e Suedisë viziton sot Kosovën, ja çfarë pritet të diskutohet

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Punëve të Jashtme e Suedisë, Ann Linde ditën e sotme do të zhvillojë një vizitië në Kosovë.

Ajo udhëton së bashku me Ndihmës-sekretaren e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara dhe Zëvendësdrejtoren ekzekutive të UN Ëomen, Asa Regner,.

Bëhet me dije se në fokus të bisedës do të ketë jenë “gratë, Paqja dhe Siguria”.

Ministrja gjithashtu do të diskutojë çështje që lidhen me normalizimin e marrëdhënieve mes Prishtinës dhe Beogradit, rëndësinë e stabilitetit rajonal dhe rolin e OSBE-së në të.

Linde dhe Regner do të takohen me Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Zëvendëskryeministren dhe Ministren e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla-Schëarz.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img