Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
E hënë, 29 Maj, 2023

Ministrisë së Arben Ahmetajt i shtohet edhe turizmi

Lajme të ngjashëm

Ministrit të Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj i është shtuar edhe një sektor tjetër në ministrin e tij, ai turizmit.

Deri më tani ky sektor ishte kompetencë e ministrisë së Zhvillimit Urban dhe Turizmit, e drejtuar nga Eglantina Gjermeni, që tani në fokus të saj do të ketë vetëm zhvillimin urban.

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar sot Arben Ahmetaj, ministër të Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes dhe Eglantina Gjermeni si ministre të Zhvillimit Urban.

Këto ndryshime janë bërë me propozim të kryeministrit Edi Rama dhe pritet të votohen në Kuvend.


Më shumë