Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
60 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
25 °
E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Ministrisë së Arben Ahmetajt i shtohet edhe turizmi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrit të Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj i është shtuar edhe një sektor tjetër në ministrin e tij, ai turizmit.

Deri më tani ky sektor ishte kompetencë e ministrisë së Zhvillimit Urban dhe Turizmit, e drejtuar nga Eglantina Gjermeni, që tani në fokus të saj do të ketë vetëm zhvillimin urban.

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar sot Arben Ahmetaj, ministër të Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes dhe Eglantina Gjermeni si ministre të Zhvillimit Urban.

Këto ndryshime janë bërë me propozim të kryeministrit Edi Rama dhe pritet të votohen në Kuvend.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img