Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
44 %
5.1kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Ministria nxjerr shifrat për 24 orë, s’do ta besoni sa të infektuar ka nga 3439 testime të bëra

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatës së koronavirusit në vendin tonë. Fatmirësisht nuk ka asnjë humbje jete.

Janë bërë gjithsej 3439 testime dhe kanë rezultuar vetëm 11 raste të reja me Covid në 24 orët e fundit, në këto bashki: Nga 2 raste në Tiranë, Korçë, Elbasan dhe nga 1 rast në Has, Kavajë, Vlorë, Kamëz, Peqin.

Aktualisht janë 160 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin. Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 6 pacientë.

Janë shëruar 7 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,081 që nga fillimi i epidemisë. 

Statistika (19 Korrik 2021)

Raste të reja ditore      11

Të shëruar në 24 orë     7

Të shtruar në spitale      6

Humbje jete në 24 orë   0

Testime ditore                3439

Testime totale             859,432

Raste pozitive             132,697

Raste të shëruara        130,081

Raste Aktive                     160

Humbje jete                   2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë              65

Vlorë                17

Elbasan            17

Fier                  14

Durrës              13

Shkodër            12

Lezhë                10

Korçë                6

Kukës                5

Gjirokastër        1

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve, që të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos neglizhojnë asnjë shenjë të sëmundjes. Për çdo dyshim, kontaktoni me mjekun tuaj të familjes për t’u testuar ose telefononi Urgjencën Kombëtare në numrin unik 127.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img