Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
4.6kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
31 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

Ministria njofton: 15.210 dozat e vaksinës së Pfizer që do të vinin sot, do të mbërrijnë të martën

spot_img

Lajme të ngjashëm

9726189ed8c6228ca2bcd0ed7ace2838

Ministria e Shëndetësisë njofton të gjithë qytetarët dhe mediat se dërgesat e Pfizer që ishin parashikuar të mbërrinin sot, do të vijnë nesër, ditën e martë.

Janë 15.210 doza vaksine që do të vijnë 24 orë me vonesë, por arsye e kësaj vonese nuk bëhet me dije.

Njoftimi i MSHMS

Shtyhet me 24 orë dërgesa e Pfizer, 15,210 dozat e vaksinave do të mbërrijnë të martën

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale informon se 15,210 dozat e vaksinave të kompanisë Pfizer do të mbërrijnë ditën e martë në Shqipëri. Sapo kemi marrë njoftim nga kompania dhe autoriteti përgjegjës për transportin e sigurt të vaksinës, se sasia e vaksinave Pfizer, e konfirmuar për të mbërritur mbrëmjen e sotme, shtyhet me 24 orë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img