Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ministria e Shëndetësisë në Palestinë publikon shifrat: 145 palestinezë janë vrarë në Gaza, 41 prej tyre janë të mitur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Konflikti mes Izraelit dhe Palestinës ka sjellë shumë viktima nga të dyja anët, por palestinezët janë më të rrezikuar për shkak të armatimeve më të sofistikuara që kanë izraelitët.

Ministria e Shëndetësisë në Gaza, nën varësi të Hamas, ka deklaruar se 145 palestinezë kanë humbur jetën në luftimet e kësaj jave, 41 prej të cilëve janë të mitur.

Gjithashtu bëhet me dije se janë mbi 1000 qytetarë të plagosur, ndërsa Izraeli deklaroi se pjesa më e madhe e të vrarëve nga raketat ishin terroristë.

Ditën e sotem ministri i Mbrojtjes i Izraelit, Benny Gantz, është takuar me zëvendës shefin e Shtabit të IDF Eyal Zamir dhe komandantë të tjerë të lartë ushtarakë për të vazhduar sulmet në Gaza.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img