Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
2.6kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
32 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

Ministria e Shëndetësisë kërkesë OSHKSH-ve në 4 qarqe të vendit: Ndërprisni kontratat me 1000 mjekë specializantë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, me anë të një shkrese i ka kërkuar Operatorëve të Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor, për 4 qarqe kryesore të vendit, që të ndërpresin kontratat me 1000 mjekë specializantë.

Në shkresën e mëposhtme, e cila mban datën e djeshme, kërkohet që këto institucione të ndërpresin kontratat për të gjithë mjekët specializantë.

Kjo kërkesë i referohet operatorëve shëndetësorë në qarqet; Tiranë, Elbasan, Vlorë dhe Shkodër. Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili e ka cilësuar këtë vendim si arbitrar dhe të nxituar.

Më shumë

spot_img
spot_img