Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Ministria e Jashtme jep njoftimin e ‘hidhur’, Danimarka nuk merr parasysh anulimet e fluturimeve, personat e e mbetur në vendin e tyre do të vuajnë pasojat ligjore

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9ad309b317c5429bb814ede3ec0d2394

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme ka bërë me dije ditën e sotme se Danimarka nuk do të marrë parsysh anulimet e fluturimeve.

MEPJ ka informuar qytetarët se Shërbimet Daneze të Enigracionit kanë vendosur të mos marrin parasysh periudhën e tejkalimit të vizës afat-shkurtër, në rast se qytetarët nuk kanë pasur mundësi të lenë Danimarkën, për shkak të anulimit të fluturimit, ose shkaqe të tjera.

MEPJ ka bërë me dije gjithashtu se nuk është e mundur të aplikohet për shtyren e vizave afatshkurtër për shkak se Shёrbimi Danez i Emigracionit do tё jetё i mbyllur. Qytetarët nuk do të mund të aplikojnë as online, pranё Policisё Daneze.

Danimarka ndryshe nga shtetet e tjera ka vendosur që qytetarët e mbetur në Danimarkë të vuajnë pasojat ligjore.

Kujtojmë se ditën e djeshme, Republika Çeke, Italia dhe vende të tjera kanë parasysh situatën dhe nuk do të dënojnë personat që janë në vendin e tyre.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img