Tirana
scattered clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
40 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Ministria e Drejtësisë thirrje për aplikim: Kërkojmë koordinator për Drejtorinë Antikorrupsion, ndëshkojmë çdo zyrtar që përfiton pandershmërisht

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Drejtësisë i bën thirrje qytetarëve, të rinjve e të rejave si dhe ekspertëve e profesionistëve të aplikojnë për postin e koordinatorit në Drejtorinë Antikorrupsion.

Ministria thotë në një njoftim zyrtar se beteja kundër korrupsionit nuk do të jetë e lehtë, por me mbështetjen e qeverisë do të ndëshkohet çdo zyrtar që përfiton në mënyrë të pandershme.

Njoftimi i plotë:

Të rinj, të reja, ekspertë, profesionistë të drejtësisë dhe korrektësisë ndaj qytetarit: APLIKONI për të qenë pjesë e luftës kundër korrupsionit si koordinatorë të Drejtorisë Antikorrupsion në Ministrinë e Drejtësisë.

Nuk do të jetë luftë e lehtë, por bashkë me ju si koordinatorë, bashkë me njerëzit e zakonshëm dhe me mbështetjen e fortë të qeverisë, do të ndëshkojmë çdo zyrtar, që pushtetin e përdor për përfitime të pandershme e të paligjshme, duke na armiqësuar me qytetarët. Nuk ka kompromis!

Më shumë
spot_img
spot_img