Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 29 Maj, 2023

Ministria e Drejtësisë nis në Gjermani kërkesën për ekstradimin e Arbër Çekajt

Lajme të ngjashëm

Ministria e Drejtësisë i ka nisur sot autoriteteve gjermane kërkesën për ekstradimin e Arbër Çekajt.

I arrestuar pak ditë më parë, Çekaj, i cili është pronari i firmës së importeve të frutave nga Kolumbia, “Arbër Garden”, dyshohet si porositësi i ngarkesës prej 613 kilogram kokainë të pastër.

Droga u kap në Maminas gjatë shkarkimit në magazinën e Çekajt.

Kërkesa për ekstradimin e tij është plotësuar sot me elementët e duhur dhe i është dërguar autoriteteve gjermane.


Më shumë