Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

Ministria e Brendshme i përgjigjet Agron Shehaj: Pallati ku ndodhej biznesi i tij, kishte 55% të kateve pa leje!

Lajme të ngjashëm

Ministria e Brendshme reagon pas akuzave që ka bërë në Kuvend sot deputeti Agron Shehaj. Ky i fundit është shprehur se prej tre javësh biznesi i është bllokuar nga Policia me shirita dhe rreth 200 punonjës nuk lejohen të shkojnë në zyrat e tyre.

Referuar reagimit zyrtar, Ministria e Brendshme shprehet se fotot e publikuara nga deputeti Agron Shehaj, janë dëshmi se efektivët e Policisë së Shtetit dhe ata të IKMT kanë qenë në krye të detyrës dhe kanë bllokuar një pallat me 55% të kateve pa leje.

“Eshtë pikërisht ky objekt me mbi 55% shtesë kati, ose thënë ndryshe 560 m2 pa leje, ku kompania e deputetit Shehaj ka vendosur aktivitetin. E megjithë paligjshmërinë në flagrancë, nga shkelësi artikulohet me lehtësinë më të madhe, akuza për mbyllje biznesi të ndershëm”, thuhet në njoftim.

Reagim i Ministrisë së Brendshme

Me një sqarim të detyruar, por jo të dëshiruar, Ministria e Brendshme u përgjigjet akuzave të deputetit Agron Shehaj, që vijnë nga salla ku presupozohet se ai ka shkuar për të diskutuar e marrë vendime të rëndësishme për ata që e kanë votuar. Ai sot është përpjekur të sulmojë institucionet ligjzbatuese dhe të ‘mbrojë’, paligjshmërinë e tij.

Fotoja që publikoi deputeti Shehaj është dëshmi e saktë, e punonjësve të Policisë së Shtetit dhe IKMT në krye të detyrës, për bllokimin e një ndërtese subjekt i ligjit për penalizimin e ndërtimeve pa leje me qëllim fitimi.

Eshtë pikërisht ky objekt me mbi 55% shtesë kati, ose thënë ndryshe 560 m2 pa leje, ku kompania e deputetit Shehaj ka vendosur aktivitetin. E megjithë paligjshmërinë në flagrancë, nga shkelësi artikulohet me lehtësinë më të madhe, akuza për mbyllje biznesi të ndershëm.

Lexo edhe: Agron Shehaj nxjerr FOTON në Kuvend: Policia më ka bllokuar biznesin se denoncova aferat e Qeverisë! 200 punonjës nuk shkojnë dot në zyrë

Lexo edhe: Edi Rama reagon për Agron Shehaj: Biznesi i tij ndodhet në një pallat pa leje, është konfiskuar! Pronari pretendonte se e kishte hotel


Më shumë