Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Ministria e Brendshme e Kosovës jep njoftimin: Janë lëshuar gjithsej 6375 targa të përkohshme për dy ditë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Punëve të Brendshme në Kosovë ka njoftuar se për dy ditë janë regjistruar 6375 targa të përkohshme në të gjitha Pikat e Kalimit Kufitar (PPK) dhe Qendrat e Regjistrimit të Automjeteve në mbarë territorin e Republikës së Kosovës.

“Gjatë periudhës 20 – 22  Shtator 2021, Ministria e Punëve të Brendshme (MPB), respektivisht Agjencia për Regjistrim Civil (ARC), ka administruar gjithsej 6375 targa të përkohshme në të gjitha Pikat e Kalimit Kufitar (PPK) dhe Qendrat e Regjistrimit të Automjeteve në mbarë territorin e Republikës së Kosovës” thuhet në postim.

Kujtojmë që Qeveria e Kosovës mori vendimin për reciproritet në kufi, çfarëë do të thotë se makinat me targa serbe nuk do të lejohen në vend,, dhe ata që duan të futen në Kosovë janë të detyruar të vendosin targa të Kosovëës përkohësisht.

242822134 4374765852611899 1442509103349898531 n
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img