Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Ministria e Arsimit rimerr në kontroll faqen pas sulmit të hakerave

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është rikthyer nën kontrollin e punonjësve të Ministrisë Arsimit, faqja zyrtare e këtij institucioni në internet, pas sulmit të një grupi hakerash mbrëmjen e sotme.

Faqja e ministrisë u sulmua nga grupi “RedAnons_Al” dhe në të ishte lënë një mesazh i gjatë kundër reformës në arsim dhe bëhej thirrje për pjesëmarrje në protestën që do të organizohet nesër në kryeqytet.

Në mesazh, sulmohej fort edhe ambientalisti Sazan Guri, ndonëse jo i lidhur me protestën apo këtë reformë.

Lexo edhe:

Studentët në aksion, hakerohet faqja e Ministrisë së Arsimit, mesazh të gjatë për protestën

“Sazan Guri u vendos gjoba subjekteve me kusht që t’i mos i padisë”, akuza e rëndë drejtuar ambientalistit

Më shumë

spot_img