Hapësire reklamuese

Aktualitet

Ministria e Arsimit procedon 2 DREJTUES (ARSYEJA)

Shkruar nga Newsbomb

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë procedon dy drejtues në Lezhë e Mirditë.

MASR bën me dije se dy drejtuesit janë proceduar për mospërmbushje të detyrave.

Konkretisht në shkollën e Oroshit në Mirditë mungonte energjia elektrike dhe drejtuesit nuk morën masa për situatën e krijuar duke cënuar mbarëvajtjen e procesit mësimor.

Sakaq ministria e Arsimit bën me dije se shumë shpejt do zgjidhet situata problematike me energjinë në shkollën e Oroshit.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese