Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
58 %
0.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
29 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Ministria e Arsimit merr vendimin: Ora e parë e mësimit do t’i kushtohet informimit për COVID-19

spot_img

Lajme të ngjashëm

a77f167fdd7948571eadf2f2e85124ce

Ministria e Arsimit në Kosovë ka marrë vendimin q ëora e parë e mësimit në shkolla t’i kushtohet informimit të nxënësve lidhur me pandeminë COVID-19.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë minustria në një njoftim drejtuar mediave vendase.

“Bazuar në vendimin e ministrit të Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, për fillimin e vitit të ri shkollor 2020/2021 në kushte pandemie, ora e parë e mësimit do t’i kushtohet informimit dhe vetëdijësimit të nxënësve lidhur me pandeminë Covid-19”, thuhet në njoftimin e ministrisë.

Në vendim thuhet edhe se në javët në vijim, së paku një orë në javë do t’i kushtohet informimit të nxënësve për zhvillimet më të reja për pandeminë dhe për përgjegjësitë e nxënësve në luftimin e saj.

Më shumë

spot_img