Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

Ministri Tahiri konfirmon mesazhin për socialistët: Falenderoj anëtarët e PS

Lajme të ngjashëm

Ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri ka qenë i ftuar në emisionin “Opinion” në TV Klan,  përballë analistëve dhe gazetarëve.

I pyetur për mesazhet e dërguara ndaj militantëve të PS, ministri Tahiri ka konfirmuar që mesazhet janë dërguar nga anëtarë të partisë socialiste.

“Protestuesit nuk janë nga administrata por anëtarë të PS të cilët i falenderoj shumë. Çdo pikëpyetje që ka Opozita në lidhje mesazhet e dërguara le të bëjë një denoncim”.

Përsa i përket përplasjeve me LSI, ministri Tahiri është përgjigjur:  “Cdo fërkim me LSI duhet parë si përmbushje e asaj çfarë nuk është realizuar me mazhorancat deri më tani”.


Më shumë