Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Ministri serb i Mbrojtjes vë alarmin: ‘Shqipëria e Madhe’ po krijohet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin ka paralajmëruar se ‘Shqipëria e Madhe’ po krijohet para syve të të gjithëve dhe BE-ja nuk po bën asgjë për ta ndaluar.

albsig

Vulin shtoi se çdo vendim i Serbisë lidhur me marrëveshjen me Kosovën do të përkrahet nga Rusia.

Vulin është shprehur se Rezoluta 1244 e UNMIK-ut është ende në fuqi dhe nëse dikush mendon se pa këtë rezolutë mund të gjendet zgjidhje e ka gabim.

“Është shumë e vështirë të shpjegohet rruga evropiane për shkak të politikës me standarde të dyfishta të Prishtinës. Ata vendosën tarifa ndaj produkteve të Serbisë për të cilat Evropa nuk po bën sa duhet presion”, ka thënë ai.

Asnjë fjalë e vetme për këtë. Mund ta imagjinoni se çfarë do të ndodhte nëse dikush në Serbi do përmendte diçka të tillë. Një Shqipëri e Madhe është shumë e rrezikshme për Ballkanin”, është shprehur Vulin.

Ministri i Mbrojtjes ka shtuar se serbët nuk duhet të pranojnë të bëhen pjesë e Ushtrisë së Kosovës pasi me një gjë të tillë dëshmojnë se janë kundër vëllezërve të tyre serb.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img