Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Ministri serb FYEN Albin Kurtin: Për të ndezur luftën mjafton vetëm një “budalla” si kryeministri i Kosovës!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Aleksandër Vulin, ka folur për situatën e krijuar në veri pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për reciprocitetin e targave.

Në një deklaratë për mediet ai ka fyer dhe ofenduar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti duke e quajtur “budalla”, shkruajnë mediet  kosovare.  

“Nevojiten të paktën dy persona për ta bërë paqen, ndërkaq për luftën mjafton vetëm një budalla, dhe jam i frikësuar se atë budalla e kemi në anën tjetër, ai ndodhet në Prishtinë dhe emri i tij është Albin Kurti”, ka thënë Vulin.

Ende nuk ka një reagim të Kurtit ndaj kësaj deklarate fyese nga ministri serb, Vulin.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img