Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Ministri Peleshi jep ALARMIN e kuq në Gjirokastër: Banorë bëhuni gati se do të evakuoheni! Zjarri ka agravuar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zjarri në Lunxhëri ka marrë përmasa të frikshme.

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi iu ka bërë thirrje banorëve që të përgatiten për evakuimin dhe të lënë shtëpitë e tyre.

Ai thotë se era ka agravuar zjarrin dhe se flakët janë shumë pranë shtëpive të banorëve.

“Ne Bashkine Gjirokastër, është shfaqur një tjetër varër zjarri e rrezikshme në Njësine Administrative Lunxhëri – Antigone, ku si pasojë e erës situata eshte agravuar dhe zjarri është shume prane banesave. Në vendngjarje po punojne strukturat e mbrojtjes civile. Gjithashtu ne mbeshtetje kanë shkuar edhe Forcat e Armatosura.U bejme thirrje banoreve te jeme bashkepunues me strukturat shteterore per te zbatuar urdherin e evakuimit”, shkruan Peleshi.

Më shumë

spot_img