Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
25 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Ministri Naço kërkesë SHBA dhe KiE për informacion rreth shqiptarëve e dënuar jashtë vendit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço i ka dërguar një kërkesë Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Këshillit të Europës për informacion rreth shqiptarëve të dënuar dhe proceduar jashtë vendit.

Naço ka thënë se kërkesa është bërë në kuadër të procesit të dekriminalizimit ndërsa ka njoftuar se informacioni i mbledhur do të shërbejë për të krijuar një bazë të dhënash për të dënuarit në administratë si dhe do të bëhet dixhitalizimi i zyrës së gjendjes gjyqësore për të dënuarit. Ministri Naço theksoi sërish se qeveria e mbështet procesin e dekriminalizimit.

Më shumë

spot_img