Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Ministri kroat përsërit thirrjen për BE në lidhje me Kosovën: Ka ardhur momenti që të hiqen vizat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Punëve të Jashtme të Kroacisë, Gordan Grliç Radman, ka thënë se ka ardhur koha që Evropa t’i heqë vizat për qytetarët e Kosovës.

Pak para nisjes së takimit të ministrave për Evropën të 27 vendeve anëtarë të BE-së, Grliç Radman tha se Kroacia është përkrah Kosovës dhe është pro liberalizimit të vizave.

Kjo nuk është hera e parë që ai del në mbështetje të Kosovës. Më herët Grliç Radman u ka bërë thirrje vendeve të Bashkimit Evropian të cilët ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës,  ta bëjnë këtë.

Sipas tij, njohja e Kosovës edhe nga pesë vendet e BE-së do të sillte stabilitet në rajon.

Më shumë

spot_img
spot_img