Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
100 %
1kmh
75 %
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Ministri Klosi bën deklaratën e fortë: Turizmi ka rënë, shkak protestat

spot_img

Lajme të ngjashëm

fa1f4241031a9e4c20e128f522384e80

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, i ftuar në studion e ‘Top Talk’, ka treguar se gjatë muajit maj ka pasur një rënie të shtimit të turistëve të huaj që mbërrijnë në Shqipëri.

Sipas Klosit, turizmi i një vendi varet shumë edhe nga imazhi i atij shteti dhe protestat e fundit të opozitës e dëmtuan shumë atë.

‘Protestat ndikim të konsiderueshëm në turizëm. Janari u dëmtua nga protestat e studentëve. Ndërsa muajt e tjerë kanë pasur nga 10 % rritje, përjashtim bën Maji, ku ka pasur vetëm 1,5 % rritje në krahasim me vitin e kaluar’, tha Klosi.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img