Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Ministri jep lajmin që të gjithë e prisnin: Parandalohet katastrofa nga zjarri në zonën e lumit të Vlorës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka dhënë sot lajmin e mirë për qytetarët e Vlorës, dhe jo vetëm.

Fatmirësisht është parandaluar katastrofa në zonën e lumit të Vlorës. Ndërhyrja e trupave nga toka dhe ajri ka neutralizuar rezikun e jetës së njerëzve, të gjësë së gjallë dhe banesave atje.

Peleshi thotë se në mbështetje të operacionit nga toka, në Karaburun ka rifilluar edhe ndërhyrja nga ajri, ndonëse në kushte të vështira klimatike për fluturim. Ndërhyrje gjithashtu janë bërë edhe ne Vithkuq (Korçë) në Mallakastër, në Tarabosh, (Shkodër) Qerem,(Tropojë), Kalise (Kukës), Mavropull, (Delvinë) etj.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img