Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Ministri italian Luigi Di Maio mbërrin në Prishtinë, takimet e para me Albin Kurtin dhe Konjufcën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Luigi Di Maio ka mbërritur në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë.

Di Maio vjen për një vizitë zyrtare në Kosovë, ku është pritur nga homologia Donika Gërvalla.

Politikani italian do të ketë takim edhe me kryeministrin Albin Kurti dhe kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca.

Ministri Di Maio do të mbajë edhe një fjalim para deputetëve në seancën e sotme plenare.

Më shumë

spot_img
spot_img