Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Ministri i Maqedonisë së Veriut në takim me ministrat e Jashtëm të BE: Mbështesim pozicionin e mbrojtjes nga NATO dhe anëtarësimin e Suedisë e Finlandës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian janë mbledhur sot në Bruksel. Ku kanë diskutuar mbi pushtimin rus të Ukrainës dhe për raportet e bllokut evropian me Ballkanin Perëndimor, si dhe pozicioni i mbrojtjes së NATO-s  në të ardhmen.

Ministri i Punëve të Jashtme në Maqedoninë e Veriut, Bujar Osmani, ka marrë pjesë sot në takimin e Këshillit të punëve të jashtme të BE-së, ku ka deklaruar se Maqedonia e Veriut mbështet politikën e dyerve të hapura të NATO-së dhe aspiratën e Suedisë dhe Finlandës për anëtarësim në Aleancë.

albsig

spring

Gjatë këtij takimi ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të NATO-s, iu referuan përgatitjeve për Konceptin e ri Strategjik të Aleancës, të Samitit të ardhshëm të NATO-s në Madrid dhe rezultatet e pritura prej tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img