Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
49 %
3.6kmh
0 %
Mër
31 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
35 °
Die
34 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ministri i Jashtëm kroat “presion” Serbisë: Duhet ta njihni Kosovën, rruga juaj për në BE kalon nga Kroacia

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Grlic Radman, tha se Serbia duhet të jetë e vetëdijshme për presionin ndërkombëtar që ka për njohjen e Kosovës.

Radman komentoi edhe deklaratën e ministrit serb të Punëve të Brendshme, Aleksandar Vulin, i cili tha se kroatët dhe kosovarët janë “vëllezër të armëve”.

Ministri kroat paralajëmroi Vulin për këto deklarata, duke thënë se rruga e Serbisë për në Be kalon edhe nga Kroacia.

“Serbia është e vetëdijshme për një presion të caktuar ndërkombëtar kur bëhet fjalë për njohjen e Kosovës, sepse ky është realiteti, dhe pastaj ata duan të projektojnë zhgënjime të caktuara ndaj Kroacisë”, tha Grlic Radman.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img