Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

Ministri i Jashtëm i Vatikanit viziton Rrëshenin, e mirpresin qindra besimtarë

Lajme të ngjashëm

Imzot Paul Richard Gallagher, Sekretar i Shtetit të Vatikanit për marrëdhëniet me Shtetet dhe Organizmat Ndërkombëtarë dhe Ministri i Jashtëm i Vatikanit ka vizituar ditën e sotme Rrëshenin dhe gjithë Mirditën.

Bëhet me dije se imzot Paul Richard Gallagher është mirëpritur nga ipeshkevi i Rrëshenit Dom Gjergj Meta dhe autoritetet vendore.

Qindra qytetarë janë të pranshëm, pasi presin që Gallagher të drejtojë meshën e shenjtë në katedralen e qytetit.


Më shumë