Tirana
clear sky
15.4 ° C
15.4 °
15.4 °
60 %
1.4kmh
5 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
28 °
Mar
29 °
Mër
29 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

Ministri i Jashtëm i Greqisë do të vizitojë Tiranën, çfarë pritet të diskutohet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias pritet që më 23 maj të vizitojë Tiranën.

“Abc news” shkruan se vizita do jetë në kuadër të një tur takimesh në vendet e Ballkanin Perëndimor.

Mësohet se në fokus të bisedave do të jetë anëtarësimi i rajonit në Bashkimin Europain. Dendias në Tiranë do të zhvillojë një takim me homologen e tij, Olta Xhaçka si dhe me kryeministrin Edi Rama.

Mbetet për të parë nëse në këtë takim do të preket edhe çështja e detit, që nga Shqipëria dhe Greqia është çuar në Hagë për ta zgjidhur.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img