Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Ministri i Jashtëm gjerman “ultimatum” BE: Mbani premtimin për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë! Veproni tani që të mos ketë dyshime

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Jashtëm gjerman Michael Roth i dërgon një mesazh të qartë Bashkimit Europian: E ardhmja e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, dhe e gjithë Ballkanit Perëndimor është europiane.

Përmes një shënimi në Twitter, Roth bën me dije se është duke udhëtuar drejt Shkupit dhe Tiranës, ndërsa i dërgon “ultimatum” BE që të mbajë premtimin për dy vendet, dhe të fillojë procesin e bisedimeve për anëtarësim.

“Rrugës për në Shkup dhe Tiranë! Është koha që BE të mbajë premtimet e saj dhe të fillojë bisedimet e pranimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është Evropiane – vepro me vendosmëri tani në mënyrë që të mos ketë dyshim për të”, shkruan Roth.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img