Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Ministri i Jashtëm gjerman kritikon partnerët e BE-së që kanë mbyllur kufijtë për refugjatët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Jashtëm gjerman, Steinmeier, ka denoncuar me forcë vendimin e disa shteteve, partner të Bashkimit Europian, pas vendimit për të mbyllur rrugën ballkanike.

Steinmeier ka përgëzuar edhe marrëveshjen kontroversiale mes Turqisë dhe Bashkimit Europian duke e quajtur si “një hap përpara”.

“Mbyllja e kufijëve përgjatë të ashtuquajturës rruga ballkanike e përdorur nga refugjatët, ka shkaktuar një krizë humanitare në Greqi”, tha këtë të hënë ministri i Jashtëm gjerman, Frank-Walter Steinmeier, raporton “DW”.

“Të hiqni qafe problemet tuaja duke vënë partnerët europianë në ankth – nuk është kjo mënyra për të trajtuar njëri-tjetrin”, u shpreh më tej ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img