Hapësire reklamuese

Aktualitet

Ministri i Brendshëm britanik: 90% më pak gomone kanë ardhur nga Shqipëria

Shkruar nga Newsbomb
Ministri i Brendshëm britanik: 90% më pak gomone kanë ardhur nga

Ministri i Brendshëm i sapomëruar britanik James Cleverly ka komentuar lidhur me çështjen e shumëpërfolur të momentit, atë të emigracionit të paligjshëm.

Gjatë një takimi me ministrin e Brendshëm Balla, u dakortësua se do të punohej edhe më afër në prioritetet e përbashkëta të kombeve tona rreth krimit të organizuar të rëndë dhe migracionit të paligjshëm.

“Mbërritjet e anijeve të vogla nga Shqipëria janë ulur me 90% në 2023. Sot Sekretari i Brendshëm James Cleverly dhe ministri i Brendshëm shqiptar Taulant Balla ranë dakord të punojnë edhe më afër në prioritetet e përbashkëta të kombeve tona rreth krimit të organizuar të rëndë dhe migracionit të paligjshëm”, thuhet në reagimin e UK Home Office.

 

 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese