Hapësire reklamuese

Politikë

Ministri Hasani në Kosovë, i shoqëruar nga Sveçla viziton Kullën e heronjve Gërvalla

Shkruar nga Newsbomb
Ministri Hasani në Kosovë, i shoqëruar nga Sveçla viziton

Ministri i Jashtëm, Igli Hasani ndodhet në Kosovë, ku ka vizituar kullën e heronjve “Gërvalla”. Hasani ka ndarë disa foto nga kjo vizitë, ku shihet i shoqëruar nga ministri i Brendshëm, Xhelal Zveçla.

“I nderuar që vizitën në Kosovë ta nis nga Duboviku i Deçanit, në kullën e heronjve “Gërvalla”, pak ditë nga 42 vjetori i vrasjes në një atentat nga kriminelët jugosllavë, i Jusuf e Bardhosh Gërvallës dhe Kadri Zekës, të cilët dhanë jetën në emër të lirisë së Kosovës”, shkruan Hasani në postimin e tij.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese