Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022
spot_img

Ministri grek i Turizmit i garanton Blendi Klosit: Do të lejojmë levizjen e lirë në kufi, por duke respektuar protokollet anticovid

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Turizmit Blendi Klosi thotë se homologu i tij grek e ka garantuar se do të lejohet lëvizja e lirë e shqiptarëve në kufi, duke respektuar të gjitha protokollet anticovid. Ministrat kanë zhvilluar sot një takim dypalësh.

Ministri Haris Theocharis i ka thënë Klosit se lëvizja në kufi do të jetë e lirë me qëllim për t’i dhënë frymë dhe mundësi rimëkëmbjes së turizmit, si për shtetasit grekë që vijnë në Shqipëri, por dhe anasjelltas.

“Homologu grek, Ministri i Turizmit, Haris Theocharis garantoi lëvizjen e lirë në kufi, në zbatim të protokolleve shëndetësore anticovid. Kjo, për t’i dhënë frymë dhe mundësi rimëkëmbjes së turizmit. #unërrinëshqipëri #pushoshqip #smilealbania”, shkruan Klosi dhe ndan fotot e mëposhtme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img