Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Ministri grek i Mbrojtjes vizitë në Kosovë por nuk takon asnjë zyrtar shqiptar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri grek i Mbrojtjes, Panos Kammenos vizitoi të martën trupat greke që operojnë në Kosovë në kuadër të misionit paqeruajtës.

albsig

spring

Në fjalën e mbajtur para ushtarëve grekë, Kammenos dënoi ato që i quajti “retorika nacionaliste dhe luftënxitëse” të Turqisë dhe u ndal tek vendosmëria e Athinës për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në rajon.

Kammenos tha se Greqia po rifiton ngadalë rolin që i takon në rajon, atë të balancimit të forcave në shërbim të stabilitetit dhe sigurisë rajonale.

Në këtë vizitë, Kammenos nuk u takua me asnjë zyrtar të Prishtinës. Greqia është një ndër pesë vendet e Bashkimit Europian që nuk ka njohur ende pavarësinë e Kosovës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img