Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
100 %
1kmh
75 %
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Ministri Gjiknuri deklaratë të fortë për koalicionin me LSI-në: Do bashkëqeverisim deri kur të mbarojë mandati, të lirë të hyjnë ose jo në zgjedhje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri bën një deklaratë të fortë në kushtet e krizës politike.

Sa i takon koalicionit me LSI-në, Gjiknuri është shprehur se do bashkëqeverisin deri kur janë mandatuar nga populli shqiptar në një kohë që mandati i koalicionit është drejt përfundimit. Kjo deklaratë e ministrit duket sikur zbeh edhe më shumë shpresat për rinovimin e kontratës së aleancës PS-LSI.

E sa i takon mospjesëmarrjes në zgjedhje, Gjiknuri ia ka prerë shkurt LSI-së e opozitës: “Gjithkush është i lirë të hyjë ose jo në zgjedhje”.

Nga ana tjetër ministri Gjiknuri është shprehur se Shqipëria ka nevojë për stabilitet dhe i ka bërë thirrje opozitës  mos përdorë metoda presioni.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img