Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ministri gjerman jep lajmin e keq: Do kemi mungesë vaksinash deri në prill

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d7f10a853f5a2181ba2bc26be80122b1

Ministri i Shëndetësisë në Gjermani Jens Spahn, ka dhënë një lajm të keq ditën e sotme duke thënë se do të ketë një mundesë disa javore të vaksinës.

Ai është shprehur se Gjermania mund të përballet me një mungesë të vaksinave deri në prill.

“Ne do të kemi akoma të paktën 10 javë të vështira me një mungesë vaksine,” -tha Jens Spahn në një postim në twitter.

Spahn tha se ai donte të ftonte kompanitë farmaceutike dhe prodhuesit e vaksinave në një takim, për t’u siguruar që Evropa të marrë pjesën e saj të duhur të vaksinave dhe për të parë se ku ishte e mundur të bëhej më shumë për të mbështetur procesin.

Deri më tani në Gjermani 55,504 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa nurmi i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 2,182,948.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img