Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
3.1kmh
90 %
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
Hën
11 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Ministri francez kundër Trump për kontestimin e rezultatit të zgjedhjeve: Plotësisht i papërgjegjshëm, komentet e Joe Biden tregojnë realitetin

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7fb990c254097520b40434733c89fd64

Ministri i Jashtëm i Francës, Jean-Yves Le Drian ka sulmuar presidentin e SHBA-së Donald Trump për shkak se ky i fundit nuk pranon rezultatin e zgjedhjeve presidenciale.

Ai tha se qëndrimi i Trump mbi rezultatin e zgjedhjeve është plotësisht i papërgjegjshëm, duke cituar të njëjtën frazë që Joe Biden tha të enjten për Donald Trump.

“Unë mendoj se komentet e Joe Biden tregojnë realitetin, dhe unë e thashë atë shumë qartë”, tha ai.

Franca ishte ndër vendet e para që e uroi kandidatin demokrat Joe Biden për fitoren në zgjedhjet presidenciale në SHBA.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img