Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Ministri Çuçi bën paralajmërimin e FORTË: Me zjarrin nuk luhet as bëhet shaka, zjarrvënësit do të përballen me ligjin

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka paralajmëruar se do të përballen me ligjin të gjithë ata që shkaktuan zjarre, duke rrezikuar jetën e njerëzve dhe pasurinë e tyre.

Më tej ai u bën thirrje qytetarëve që të të tregohen të kujdesshëm në çdo moment, pasi me zjarri nuk luhet as bëhet shaka.

Do të përballen me ligjin të gjithë ata që për një arsye apo një tjetër do të shkaktojnë zjarre, duke rrezikuar jetën e njerëzve dhe pasurinë e tyre. Me zjarrin nuk luhet e as bëhet shaka, prandaj apeloj për t’u treguar të kujdesshëm në çdo moment”, shkruan Çuçi nnë Facebook.

Ndërkohë 3 persona janë proceduar sot nga policia e Gjirokastrës për zjarrvënie të qëllimshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img