Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Ministri Cani flet nga Rrësheni për Kongresin e PS: Çfarë thotë ai për Ramën dhe zgjedhjet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Financave Shkëlqim Cani flet nga Rrësheni për Kongresin e Partisë Socialiste. Në valën e debateve për zgjedhje të kryetarit të të majtëve, Cani ka shprehur qëndrimin e tij duke thënë se ky është një debat i pavlerë dhe se kryeministri duhet votëbesuar.

“Debati për zgjedhjet është i pavlerë. Duhet të përqëndrohemi te reformat. S’duhet të ketë garë brenda PS. Kryetari u votua nga populli”, ka thënë ministri.

albsig

Sakaq, deputeti ben Blushi dhe deputetja Mimoza Hafizi janë të parët nga rradhët e PS të cilët këmbëngulin në zgjedhje të kryetarit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img