Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
37 %
5.7kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
30 °
Pre
31 °
Sht
30 °
Die
24 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Ministri britanik: Duhet të mësohemi me Covid-in, mund të jetë me ne gjithmonë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari i Shëndetësisë Sajid Javid ka thënë se COVID mund të jetë me ne përgjithmonë, por ai shpreson se të gjitha kufizimet mund të hiqen deri në mars.

Sajid Javid shtoi se ne mund të kemi nevojë për një vaksinim vjetor kundër koronavirusit, një ditë pasi qeveria njoftoi se këshillat e punës nga shtëpia kishin përfunduar dhe kufizimet e Planit B do të hiqen të enjten e ardhshme.

“Duhet të mësohemi që të jetojmë me të (Covidin). Fatkeqësisht, njerëzit vdesin edhe nga gripi: në një vit të keq me grip, ju fatkeqësisht mund të humbni rreth 20.000 jetë, por ne nuk e mbyllim tërë vendin tonë”, tha Javid për “Sky News”.

“Covidi nuk do të largohet. Do të jetë me ne për shumë, shumë vjet, ndoshta përgjithmonë, dhe ne duhet të mësohemi që të jetojmë me të. Mendoj se po e udhëheqim Evropën në tranzicionin nga pandemia në endemi dhe po e udhëheqim rrugën për t’i treguar botës se si mund të jetohet me Covid”, shtoi ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img