Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Ministri australian i Tregtisë largohet nga politika: Është koha t’i hap rrugë brezit të ri e të talentuar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas 12 vitesh në politikë, ministri i Tregtisë në Australi ka njoftuar moskandidimin në zgjedhjet e ardhshme pasi ka vendosur të largohet nga politika.

Andrew Robb, shprehte se “pas 12 vitesh përmbushës dhe të rëndësishëm. duke e lënë ekonominë vendase dhe qeverinë në formë perfekte, është koha të largohem duke iu dedikuar biznesit tim privat dhe njëkohësisht duke i hapur rrugën brezit të ri dhe mjaft të talentuar të vendit”.

Zgjedhjet  e 45-ta Parlamentare në Australi do të mbahen në 14 janar të vitit 2017.

Më shumë
spot_img
spot_img